Włóknina ścierna to narzędzie ścierne przede wszystkim wykorzystywane  do wykańczającej obróbki powierzchni stali nierdzewnej. Włókniny ścierne mogą być stosowane jako kolejny etap po szlifowaniu krążkami ściernymi fibrowymi lub ściernicami listkowymi. Wykorzystuje się je aby wygładzić powierzchnię, wykończyć lub przygotować do polerowania.

Włóknina ścierna Blaze Rapid Strip (pomarańczowe) z ziarnem ceramicznym do agresywnego szlifowania bez uszkadzania powierzchni. Zawierają ziarno ceramiczne wydłużające żywotność ściernicy i jednocześnie pozwalają na chłodne szlifowanie. Praca z małym naciskiem.

Włóknina ścierna Vortex Rapid Blend (niebieskie) z średnią granulacją pozwala na szybkie usuwanie naddatku przy jednoczesnym podniesieniu jakości wykończenia powierzchni. Ten typ włókniny również sprawdza się w szlifowaniu aluminium.

Włókniny ścierna Nex Rapid Blend (szare) z drobnym ziarnem ściernym z węglika krzemu i elastyczną budową ściernicy pozwalają na  szybkie wykańczania powierzchni stali nierdzewnej i przygotowanie jej do polerowania pastą polerską.

Włóknina ścierna krążek z rzepem do szlifowania płaskich powierzchni. W zależności od wybranej granulacji z powodzeniem może szlifować zgrubnie, pośrednio lub wykańczająco.

Jeżeli masz pytania, potrzebujesz doboru odpowiedniego narzędzia. Zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie doradzimy!

 

Filter